54242-411202250LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54242-411202250LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN HDR 20POS 0.1" STACK SMD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.269" (6.833mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 78.7µin (2.00µm)
Length - Overall Pin 1.155" (29.337mm)
Contact Finish - Post (Mating) Tin
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.886" (22.500mm)