54242-806141000LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54242-806141000LF
Beschreibung:
CONN HDR 14POS 0.100" STACK SMD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 14
Color Black
Length - Post (Mating) 0.280" (7.112mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.674" (17.120mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.394" (10.000mm)