54242-806201150LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54242-806201150LF
Beschreibung:
CONN HDR 20POS 0.100" STACK SMD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.222" (5.638mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.674" (17.120mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.453" (11.500mm)