54242-807161100LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54242-807161100LF
Beschreibung:
CONN HDR 16POS 0.100" STACK SMD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.322" (8.179mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.755" (19.177mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.433" (11.000mm)