54242-809341650LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54242-809341650LF
Beschreibung:
CONN HDR 34POS 0.100" STACK SMD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 34
Color Black
Length - Post (Mating) 0.305" (7.747mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.955" (24.257mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.650" (16.500mm)