54776-105-36LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54776-105-36LF
Beschreibung:
CONN HDR 36POS 0.100" STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 36
Color Black
Length - Post (Mating) 0.335" (8.500mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 1.410" (35.810mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.591" (15.000mm)
Length - Tail 0.484" (12.300mm)