54776-108-16LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54776-108-16LF
Beschreibung:
CONN HDR 16POS 0.100" STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.224" (5.700mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.343" (34.100mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.752" (19.100mm)
Length - Tail 0.366" (9.300mm)