54776-602-36LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54776-602-36LF
Beschreibung:
CONN HDR 36POS 0.100" STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 36
Color Black
Length - Post (Mating) 0.189" (4.800mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.512" (38.400mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.965" (24.500mm)
Length - Tail 0.358" (9.100mm)