54776-604-20LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54776-604-20LF
Beschreibung:
CONN HDR 20POS 0.100" STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.390" (9.900mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin 1.413" (35.900mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.906" (23.000mm)
Length - Tail 0.118" (3.000mm)