54776-706-50LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
54776-706-50LF
Beschreibung:
CONN HDR 50POS 0.1" STACK T/H
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 50
Color Black
Length - Post (Mating) 0.378" (9.600mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) -
Length - Overall Pin 1.413" (35.900mm)
Contact Finish - Post (Mating) -
Series BERGSTIK®, MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.100" (2.54mm)
Length - Stack Height 0.630" (16.000mm)
Length - Tail 0.406" (10.300mm)