55A0821-16-92/96CS2175
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55A0821-16-92/96CS2175
Beschreibung:
CABLE 2COND 16AWG
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.154" (3.91mm)