55A0824-20-6/9CS2275
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55A0824-20-6/9CS2275
Beschreibung:
CABLE 2COND 20AWG
Benutzer handbuch
Operating Temperature 200°C
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper Alloy, Silver Coated
Jacket Color -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.116" (2.95mm)