55A0832-20-3/6/9CS2199
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55A0832-20-3/6/9CS2199
Beschreibung:
CABLE 3COND 20AWG
Benutzer handbuch
Operating Temperature 200°C
Usage -
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type -
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material -
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings -
Series -
Shield Coverage -
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color -
Features -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.125" (3.18mm)