55A0842-16-MST4CS2275
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55A0842-16-MST4CS2275
Beschreibung:
CABLE 4COND 16AWG
Benutzer handbuch
Operating Temperature 200°C
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color -
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.186" (4.72mm)