55A1121-24-6/9-9
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55A1121-24-6/9-9
Beschreibung:
CABLE 2CON 24AWG WHT SHLD FEET
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Ratings -
Shield Coverage 85%
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Spool Size 2000.0' (609.6m)
Number of Conductors 2 (1 Pair Twisted)
Operating Temperature -65°C ~ 150°C
Usage -
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Series -
Length Enter Number of Feet in Order Quantity
Conductor Insulation -
Conductor Strand -
Jacket Color White
Package Digi-Spool®, Continuous Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.107" (2.72mm)