55A1841-10-MST4-9CS2275
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55A1841-10-MST4-9CS2275
Beschreibung:
CABLE 4COND 10AWG WHITE SHLD
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0100" (0.254mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 10 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/26
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.365" (9.27mm)