55A1842-20-MSL4-9CS2199
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55A1842-20-MSL4-9CS2199
Beschreibung:
CABLE 4COND 20AWG WHITE SHLD
Benutzer handbuch
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.173" (4.39mm)