55A4122-24-9/96-9
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55A4122-24-9/96-9
Beschreibung:
CABLE 2COND 24AWG WHITE
Benutzer handbuch
Operating Temperature 200°C
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 24 AWG
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper, Silver Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.090" (2.29mm)