55A7239-16-MSL4-9CS2627
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55A7239-16-MSL4-9CS2627
Beschreibung:
CABLE 4COND 16AWG WHITE SHLD
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.205" (5.21mm)