Zuhause / Multiple Conductor Cables / 55PC1141-12-CML4-9CS2502
minImg
55PC1141-12-CML4-9CS2502
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC1141-12-CML4-9CS2502
Beschreibung:
CABLE 4COND 12AWG WHITE SHLD
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0095" (0.241mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/28
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.296" (7.52mm)