Zuhause / Multiple Conductor Cables / 55PC1233-16-MST3-9CS2861
minImg
55PC1233-16-MST3-9CS2861
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC1233-16-MST3-9CS2861
Beschreibung:
CABLE 3COND 16AWG WHITE SHLD
Benutzer handbuch
Operating Temperature 200°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Nickel Coated
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.187" (4.75mm)