Zuhause / Multiple Conductor Cables / 55PC2121-18-9/96-9CS2743
minImg
55PC2121-18-9/96-9CS2743
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC2121-18-9/96-9CS2743
Beschreibung:
CABLE 2COND 18AWG WHITE SHLD
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/30
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.141" (3.58mm)