55PC2226-24-2/6-9CS2970
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC2226-24-2/6-9CS2970
Beschreibung:
CABLE 2COND 24AWG WHITE SHLD
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0075" (0.191mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Discontinued at Digi-Key
Wire Gauge 24 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/36
Conductor Material Copper Alloy, Nickel Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.101" (2.57mm)