55PC4221-18-6/9-92
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC4221-18-6/9-92
Beschreibung:
CABLE 2COND 18AWG RED/WH
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness 0.0070" (0.178mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/30
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color Red, White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.141" (3.58mm)