Zuhause / Multiple Conductor Cables / 55PC4233-12-MST3-9CS2861
minImg
55PC4233-12-MST3-9CS2861
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC4233-12-MST3-9CS2861
Beschreibung:
CABLE 3COND 12AWG WHITE
Benutzer handbuch
Operating Temperature 200°C
Shield Material -
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 37/28
Conductor Material Copper, Nickel Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.244" (6.20mm)