Zuhause / Multiple Conductor Cables / 55PC6001-20-CML3-9-9C2968
minImg
55PC6001-20-CML3-9-9C2968
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC6001-20-CML3-9-9C2968
Beschreibung:
CABLE 3COND 20AWG WHITE SHLD
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Double Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0080" (0.203mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.184" (4.67mm)