Zuhause / Multiple Conductor Cables / 55PC6005-18-CML4-9CS2502
minImg
55PC6005-18-CML4-9CS2502
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC6005-18-CML4-9CS2502
Beschreibung:
CABLE 4COND 18AWG WHITE SHLD
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness 0.0085" (0.216mm)
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 18 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/30
Conductor Material Copper Alloy, Nickel Coated
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.209" (5.31mm)