Zuhause / Multiple Conductor Cables / 55PC7012-16-A906-3CS2433
minImg
55PC7012-16-A906-3CS2433
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
55PC7012-16-A906-3CS2433
Beschreibung:
CABLE 4COND 16AWG ORANGE SHLD
Benutzer handbuch
Operating Temperature 150°C
Cable Type Multi-Conductor
Shield Type Braid
Shield Material Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Product Status Active
Wire Gauge 16 AWG
Series -
Shield Coverage 85%
Length -
Conductor Insulation Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Voltage 600 V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/29
Conductor Material Copper, Tinned
Jacket Color Orange
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.245" (6.22mm)