561-LRG24H-NW9
Visual Communications Company - VCC
Produkt-Nr.:
561-LRG24H-NW9
Beschreibung:
PMI .312" LED PIN RED/GREEN
Benutzer handbuch
Lens Transparency Diffused
Ingress Protection -
Termination Style PC Pin
Viewing Angle 60°
Panel Cutout Dimensions 0.31" (7.92mm)
Millicandela Rating 40mcd Green, 90mcd Red
Product Status Obsolete
Lamp Color Green, Red
Ratings Vf (Typ), If (Max)
Lens Style Round with Domed Top
Series 50
Type LED
Voltage 24V
Mfr Visual Communications Company - VCC
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 565nm Green, 660nm Red
Package Bulk
Panel Cutout Shape Round
Current 17mA
Lens Size 7.10mm Dia