59112-G22-15-032
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
59112-G22-15-032
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN HDR STACK
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Black
Length - Post (Mating) 0.098" (2.50mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.323" (8.200mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.126" (3.200mm)
Length - Tail 0.098" (2.50mm)