59112-G30-06-066LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
59112-G30-06-066LF
Beschreibung:
CONN HDR 12POS 0.079" STACK TH
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 12
Color Black
Length - Post (Mating) 0.173" (4.400mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.531" (13.500mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.260" (6.600mm)
Length - Tail 0.098" (2.500mm)