59112-G36-10-100
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
59112-G36-10-100
Beschreibung:
CONN HDR 20POS 0.079" STACK TH
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 20
Color Black
Length - Post (Mating) 0.181" (4.600mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.673" (17.100mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.394" (10.000mm)
Length - Tail 0.098" (2.500mm)