59132-S34-17-076
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
59132-S34-17-076
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN HDR 34POS 0.079" STACK TH
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 34
Color Black
Length - Post (Mating) 0.197" (5.000mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.614" (15.600mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.299" (7.600mm)
Length - Tail 0.118" (3.000mm)