59202-G24-08-034LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
59202-G24-08-034LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN HDR STACK SMD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 16
Color Black
Length - Post (Mating) 0.177" (4.496mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.311" (7.900mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.134" (3.400mm)