59202-G38-20A135LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
59202-G38-20A135LF
Beschreibung:
CONN HDR 40P 0.079" STACK SMD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 40
Color Black
Length - Post (Mating) 0.154" (3.900mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.685" (17.400mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.531" (13.500mm)