59202-K32-22-064LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
59202-K32-22-064LF
Beschreibung:
CONN HDR STACK SMD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 44
Color Black
Length - Post (Mating) 0.236" (6.000mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin 0.488" (12.395mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold, GXT™
Series Minitek® MezzSelect™, Basics+
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.252" (6.400mm)