59202-S28-03A081LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
59202-S28-03A081LF
Beschreibung:
CONN HDR STACK SMD
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 6
Color Black
Length - Post (Mating) 0.079" (2.00mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.000mm)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.398" (10.100mm)
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.319" (8.100mm)