59362-S3412A095LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
59362-S3412A095LF
Hersteller:
Amphenol ICC (FCI)
Beschreibung:
CONN HDR 24POS 0.079" STACK TH
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 24
Color Black
Length - Post (Mating) 0.161" (4.100mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Contact Finish Thickness - Post (Mating) 15.0µin (0.38µm)
Length - Overall Pin 0.614" (15.600mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.374" (9.500mm)
Length - Tail 0.079" (2.000mm)