59362-T2814A068LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
59362-T2814A068LF
Beschreibung:
CONN HDR 28POS 0.079" STACK TH
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 28
Color Black
Length - Post (Mating) 0.118" (3.000mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin 0.465" (11.800mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.268" (6.800mm)
Length - Tail 0.079" (2.000mm)