59362-T4013A119LF
Amphenol ICC (FCI)
Produkt-Nr.:
59362-T4013A119LF
Beschreibung:
CONN HDR 26POS 0.079" STACK TH
Benutzer handbuch
Number of Rows 2
Number of Positions 26
Color Black
Length - Post (Mating) 0.283" (7.200mm)
Termination Solder
Row Spacing 0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin 0.831" (21.100mm)
Contact Finish - Post (Mating) Gold
Series Minitek® 2.00mm
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.079" (2.00mm)
Length - Stack Height 0.469" (11.900mm)
Length - Tail 0.079" (2.000mm)