61125461-0-0-N
Carling Technologies
Produkt-Nr.:
61125461-0-0-N
Beschreibung:
SWITCH ROCKER
Benutzer handbuch
Illumination Type, Color -
Operating Temperature 0°C ~ 85°C
Ingress Protection -
Actuator Marking No Marking
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Paddle
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 19.20mm x 12.90mm
Current Rating (Amps) 8A (AC)
Circuit DPDT
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series 611
Switch Function On-Off-On
Voltage Rating - AC 125 V