TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
61291-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN TERM RCPT 18-22AWG CRIMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.1615
$0.1615
10
$0.12825
$1.2825
25
$0.10602
$2.6505
50
$0.09785
$4.8925
100
$0.09462
$9.462
250
$0.081586
$20.3965
500
$0.078318
$39.159
1000
$0.068533
$68.533
2500
$0.061997
$154.9925
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Non-Insulated |
| Length - Barrel | 0.255" (6.48mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Female, Receptacle (Socket) |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 18-22 AWG |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.550" (13.97mm) |
| Insulation Diameter | 0.060" ~ 0.110" (1.52mm ~ 2.79mm) |
| Diameter - Barrel | 0.093" (2.36mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 61291 |