Würth Elektronik
Produkt-Nr.:
61301011821
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN HDR 10POS 0.1 GOLD PCB
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$0.665
$0.665
10
$0.64885
$6.4885
50
$0.5985
$29.925
100
$0.5491
$54.91
320
$0.49875
$159.6
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation Height | 0.335" (8.51mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Contact Type | Forked |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mfr | Würth Elektronik |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Connector Type | Header |
| Style | Board to Board |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 10 |
| Termination | Solder |
| Mounting Type | Through Hole |
| Fastening Type | Push-Pull |
| Insulation Material | Polyamide (PA6T), Nylon 6T |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Contact Shape | Square |
| Series | WR-PHD |
| Row Spacing - Mating | - |
| Contact Finish - Post | Gold |
| Insulation Color | Black |
| Contact Length - Post | 0.122" (3.10mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tray |