Würth Elektronik
Produkt-Nr.:
6140041350231
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT USB2.0 TYPEA 4POS VERT
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.28
$2.28
10
$1.97505
$19.7505
50
$1.86105
$93.0525
100
$1.67105
$167.105
250
$1.52
$380
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | 1500 |
| Current Rating (Amps) | 1.5A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Voltage - Rated | 30V |
| Shielding | Shielded |
| Gender | Receptacle |
| Mounting Type | Through Hole |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mounting Feature | Vertical |
| Shell/Shielding Material | Brass |
| Series | WR-COM |
| Number of Ports | 1 |
| Specifications | USB 2.0 |
| Insulation Color | Black |
| Mfr | Würth Elektronik |
| Connector Type | USB-A (USB TYPE-A) |
| Features | Board Lock |
| Number of Contacts | 4 |
| Package | Tray |