Würth Elektronik
Produkt-Nr.:
61400826021
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN RCPT USB2.0 TYPEA STACK R/A
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$2.0045
$2.0045
10
$1.7689
$17.689
50
$1.66725
$83.3625
100
$1.4972
$149.72
250
$1.36135
$340.3375
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Ingress Protection | - |
| Mating Cycles | 1500 |
| Current Rating (Amps) | 1.5A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Voltage - Rated | 30V |
| Shielding | Shielded |
| Gender | Receptacle |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Mounting Feature | Horizontal |
| Shell/Shielding Material | Brass |
| Series | WR-COM |
| Number of Ports | 2 |
| Specifications | USB 2.0 |
| Insulation Color | White |
| Mfr | Würth Elektronik |
| Connector Type | USB-A (USB TYPE-A), Stacked |
| Features | Board Lock |
| Number of Contacts | 8 |
| Package | Tray |