SCHURTER Inc.
Produkt-Nr.:
6160.0026
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
PWR ENT RCPT IEC320-C8 PANEL QC
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.7005
$1.7005
50
$1.1191
$55.955
100
$0.96786
$96.786
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Number of Positions | 2 |
| Ingress Protection | IP20 |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 20.60mm x 12.00mm |
| Approval Agency | cCSAus, UL, VDE |
| Termination | Quick Connect - 0.189" (4.8mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Current Rating - Circuit Breaker | - |
| Series | 2572 |
| Voltage Rating - Appliance Inlet | 250VAC |
| Panel Thickness | - |
| Current Rating - Appliance Inlet | 2.5A |
| Connector Style | IEC 320-C8, Non-Polarized |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Connector Type | Receptacle, Male Pins |
| Accomodates a Fuse | No |
| Features | - |
| Filter Type | Unfiltered - Commercial |
| Package | Bulk |
| Switch Features | - |
| Current Rating - Filter | - |
| Fuse Holder, Drawer | - |