TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
61652-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN TERM RECT RING 24-26 AWG
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Thickness | 0.013" (0.33mm) |
| Color | - |
| Width - Outer Edges | 0.156" (3.96mm) |
| Terminal Type | Ring |
| Diameter - Barrel ID | - |
| Contact Finish | - |
| Diameter - Ring ID | 0.065" (1.65mm) |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 24-26 AWG |
| Diameter - Barrel OD | - |
| Stud/Tab Size | - |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.375" (9.53mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Terminal Style | Single Stud Hole |
| Base Product Number | 61652 |