TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
61674-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN TERM PIN CRIMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Insulation | Non-Insulated |
| Length - Barrel | - |
| Color | - |
| Terminal Type | Male, Pin (Plug) |
| Contact Finish | - |
| Termination | Crimp, Piercing |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.595" (15.11mm) |
| Insulation Diameter | 0.085" (2.16mm) |
| Diameter - Barrel | 0.109" (2.77mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 61674 |