TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
61853-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Datenblatt:
-
Beschreibung:
CONN RING CIRC 16-18AWG CRIMP
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Bitte senden Sie RFQ, wir werden sofort antworten.

| Insulation | Non-Insulated |
| Color | - |
| Width - Outer Edges | 0.281" (7.14mm) |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | - |
| Termination | Crimp, Piercing |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-18 AWG |
| Stud/Tab Size | - |
| Thickness | 0.016" (0.41mm) |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.800" (20.32mm) |
| Insulation Diameter | 0.110" ~ 0.130" (2.79mm ~ 3.30mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 61853 |