TE Connectivity AMP Connectors
Produkt-Nr.:
61855-1
Hersteller:
Paket:
-
Charge:
-
Beschreibung:
CONN SPADE TERM 6-10AWG #10
Menge:
Lieferung:

Zahlung:
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
1
$1.026
$1.026
10
$0.8626
$8.626
25
$0.82764
$20.691
50
$0.81016
$40.508
100
$0.774915
$77.4915
250
$0.704482
$176.1205
500
$0.634011
$317.0055
Nicht der Preis, den Sie wollen? Senden Sie jetzt RFQ und wir werden Sie so schnell wie möglich kontaktieren.

| Insulation | Non-Insulated |
| Color | - |
| Width - Outer Edges | 0.375" (9.53mm) |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Length - Ring Center to Termination | 0.400" (10.16mm) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 6-10 AWG |
| Stud/Tab Size | 10 Stud |
| Series | - |
| Length - Overall | 1.015" (25.78mm) |
| Insulation Diameter | - |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Tongue Inside Opening | 0.197" (5.00mm) |
| Features | - |
| Material - Insulation | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Length - Termination | - |
| Base Product Number | 61855 |